Przekroczenie granicy Polsko-Ukraińskiej w Hrebennem – cztery doby oczekiwania dla 400 ciężarówek

Przekroczenie granicy Polsko-Ukraińskiej w Hrebennem – cztery doby oczekiwania dla 400 ciężarówek

Sytuacja na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Hrebennem jest obecnie trudna. Kierowcy ciężarówek muszą bowiem uzbroić się w cierpliwość, gdyż czas oczekiwania na odprawę wynosi ponad 4 doby. Na ten moment, już 400 ciężarówek czeka na możliwość kontynuowania swojej podróży.

Na granicy w Dorohusku, również na południu Polski, sytuacja nie wygląda lepiej. Tam kierowcy pojazdów ciężarowych muszą czekać na odprawę prawie całą dobę mniej, a do wyjazdu z kraju zgłosiło się już 650 takich pojazdów.

Problemy na granicach są wynikiem protestów rolników, które mają miejsce na trasach prowadzących do drogowych przejść granicznych w Dorohusku i Hrebennem. W związku z tym Izba Administracji Skarbowej w Lublinie ostrzega wszystkich kierowców przed możliwymi zakłóceniami w ruchu pojazdów ciężarowych, zarówno w jednym jak i drugim kierunku.

Jednak nie wszędzie musi panować chaos. W Zosinie i Dołhobyczowie, na przykład, odprawy przebiegają sprawnie i bez większych opóźnień.

Na koniec warto wspomnieć o polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie. Tam kierowcy ciężarówek muszą spędzić w kolejce aż 20 godzin. Na swoją kolej do kontynuowania podróży czeka tam aktualnie 650 pojazdów ciężarowych.