Protest rolników paraliżuje drogę krajową nr 10: Ciągniki blokują ruch, a postulaty pozostają niezmienione

Protest rolników paraliżuje drogę krajową nr 10: Ciągniki blokują ruch, a postulaty pozostają niezmienione

W związku z ogólnopolskim protestem rolników, droga krajowa numer 10 w naszym obszarze została zablokowana. Rolnicy wsiedli do swoich ciągników i wyszli na trasę, tworząc efektywną przeszkodę dla ruchu drogowego.

Ruch oporu rozpoczął się około dziesiątej trzydzieści rano, kiedy z miasteczka Krąpiel wyruszyła kolumna składająca się z ponad stu maszyn rolniczych. Zamiarem protestujących jest zablokowanie kluczowej skrzyżowania drogi krajowej nr 10 prowadzącej do Barzkowic i Żukowa, znajdującego się blisko stacji paliw. Blokada ma utrzymywać się do czternastej.

Rolnikom chodzi o kilka konkretnych rzeczy: chcą uszczelnienia granicy i ograniczenia importu produktów rolnych oraz surowej żywności z Ukrainy. Wymagają także rezygnacji z polityki europejskiego Zielonego Ładu, której nie popierają.

Policja podjęła działania zaradcze na czas protestu, wyznaczając trasy objazdowe. Osoby podróżujące „dziesiątką” ze Stargardu są kierowane przez Marianowo i dalej w stronę Dobrzan i Suchania. Policja zadeklarowała również objazd blokady w Chociwlu, kierując go przez Nowogard, drogą wojewódzką nr 144. Aby zapobiec powstawaniu zatorów przed punktami blokad rolniczych, patrole zostały rozstawione tak, aby płynnie kierować ruchem.