Producenci rolni planują kolejną blokadę jednej z lokalnych arterii komunikacyjnych

Producenci rolni planują kolejną blokadę jednej z lokalnych arterii komunikacyjnych

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiejszy dzień urozmaici kolejna akcja protestacyjna rolników z naszego regionu. Tym razem do słusznej walki o swoje prawa przystąpią producenci rolni z takich powiatów jak gryfiński, myśliborski oraz pyrzycki. Jak informuje rzecznik protestujących, Roman Waszczyk, grupa ta planuje intensyfikację swych działań i wejście w fazę 30-dniowego protestu. Akcje będą miały miejsce codziennie w godzinach od 14:00 do 16:00 i będą polegać na blokadzie drogi szybkiego ruchu S3 w okolicach węzła Myślibórz.

Dzisiejszy dzień będzie jednak szczególny nie tylko ze względu na to, jak długotrwały ma być protest. O godzinie 15:00 na trasie S3 odbędzie się msza święta, dedykowana rolnikom oraz ich rodzinom. Wydarzenie to stanowi przykład łączenia protestu społecznego z głęboko zakorzenionymi w naszym regionie tradycjami religijnymi.

Oczywiście blokada drogi S3 wiązać się będzie z koniecznością korzystania przez kierowców z objazdów. Ci, którzy będą podróżować od Szczecina w stronę Zielonej Góry, będą musieli skierować swoje pojazdy na starą „trójkę” – obecną drogę wojewódzką o numerze 119.