Przebudowa stadionu Świtu Szczecin: nowa nadzieja dla mieszkańców północnych dzielnic

Przebudowa stadionu Świtu Szczecin: nowa nadzieja dla mieszkańców północnych dzielnic

Mieszkańcy północnych rejonów naszego miasta mogą odetchnąć z ulgą – ruszyła długo wyczekiwana modernizacja stadionu Świtu Szczecin. Wydaje się, że klub jest na dobrej drodze do zdobycia licencji, która umożliwi mu występy w II lidze. W ramach prac budowlanych przy ulicy Stołczyńskiej powstaje teraz tymczasowa trybuna oferująca ponad 900 miejsc dla widzów. Ale to nie wszystko – poddawane są również gruntownym zmianom pomieszczenia służące jako szatnie dla drużyny przyjezdnej, jak również dla sędziów, obserwatora i delegata meczowego.

Paweł Adamczak, prezes Świtu, zapowiada także pewne zmiany, które bezpośrednio dotkną kibiców.
– W związku z budową nowej trybuny, jak również planowanym rozpoczęciem głównego etapu inwestycji, wejście na teren obiektu ulegnie zmianie. Przesuniemy je bardziej w stronę ulicy Wodnej. Chodzi o to, aby całość wyglądała lepiej organizacyjnie i przede wszystkim, aby zapewnić bezpieczeństwo drużynom gości, a także przedstawicielom PZPN-u, którzy będą z nami podczas meczów. Chcemy zapewnić im oddzielne wejścia – tłumaczy Adamczak.

Planowana jest realizacja prac związanych z budową tymczasowej trybuny na stadionie przy ulicy Stołczyńskiej do końca czerwca bieżącego roku.