Planowane zakończenie przebudowy ul. Szafera w lutym 2025

Planowane zakończenie przebudowy ul. Szafera w lutym 2025

Planowana data finalizacji drugiego i trzeciego etapu remontu ulicy Szafera to luty 2025. Jednak już w nadchodzące lato, znaczna część tej inwestycji będzie dostępna dla ruchu kołowego i tramwajowego.

Jak wcześniej zapowiadaliśmy, pierwsze tramwaje na trasie osiedle Zawadzkiego od strony ulicy Żołnierskiej mają ruszyć na przełomie czerwca i lipca. Pojawiły się również istotne informacje dla kierowców. Równocześnie z uruchomieniem tramwajów zostanie otwarty dla ruchu samochodowego nowy fragment ulicy Sosabowskiego o długości 1200 metrów, który połączy istniejącą ulicę Sosabowskiego z ulicą Szafera. Jest to przestronna droga z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, oddzielona dwutorową trasą tramwajową. Mimo, że będzie to nadal teren budowy, kierowcy będą mogli korzystać z jednego pasa ruchu w obu kierunkach.

Przyczyną wcześniejszego udostępnienia nowego odcinka ulicy Sosabowskiego jest planowana na początek lata budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Szerokiej i Żniwnej. W związku z tym konieczne będzie tymczasowe zamknięcie części ulicy Szerokiej. Otwarcie nowego fragmentu ulicy Sosabowskiego pozwoli na zachowanie ciągłości komunikacji między osiedlem Zawadzkiego i Krzekowem a zachodnimi dzielnicami Szczecina – informuje Wojciech Jachim, rzecznik prasowy Tramwaje Szczecińskie.