Triumf gimnastyczek z Pogoni Szczecin: Zdobyły tytuł najlepszego klubu gimnastyki artystycznej w Polsce

Triumf gimnastyczek z Pogoni Szczecin: Zdobyły tytuł najlepszego klubu gimnastyki artystycznej w Polsce

Podczas XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Trzebnicy, który odbył się niedawno, klub gimnastyki artystycznej SGA MKS Pogoń Szczecin osiągnął znaczący sukces, zdobywając tytuł najlepszego klubu w całej Polsce. W zawodach tych województwo zachodniopomorskie zaznaczyło swoją dominację, wyprzedzając inne regiony kraju w klasyfikacji generalnej.

Przez trzy dni zawodów, 56 wybitnych zawodniczek z różnych stron Polski rywalizowało ze sobą, prezentując swoje umiejętności w czterech różnych dyscyplinach: obręcz, piłka, maczugi i wstążka.

Klub SGA MKS Pogoń Szczecin, pod kierownictwem Gabrieli Kaczmarek i Agnieszki Górskiej, a składający się z takich zawodniczek jak Hanna Wleklak, Lena Szalkowska, Antonina Wiecha, Laura Chojnacka-Kurz, Lidia Misiewicz, Martyna Budkiewicz, Natalia Lenczewska, Marika Peach i Lilianna Hamera triumfował jako najlepszy klub w Polsce.

Zachodniopomorska drużyna także pokonała inne silne ośrodki gimnastyczne z całego kraju, zdobywając pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji województw. Na arenie indywidualnej, Hanna Wleklak zdobyła złote odznaczenie w finale ze wstążką i brązowy medal w finale z obręczą, podczas gdy Laura Chojnacka-Kurz zdobyła brązowy medal w finale z maczugami.

Ten triumf jest ogromnym osiągnięciem dla szczecińskiej gimnastyki artystycznej. 25 maja czekają na zawodniczki Pogoni kolejne wyzwania: Zlata Usanova będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie, a Małgorzata Roszatycka będzie rywalizować o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w konkurencjach drużynowych.