Nowy salon ZARA w Szczecinie: powrót do Centrum Handlowego Kaskada

Nowy salon ZARA w Szczecinie: powrót do Centrum Handlowego Kaskada

Zarówno mieszkańcy Szczecina, jak i zwłaszcza jego mieszkanki, z niecierpliwością czekali na ten moment. Od czasu zimowych miesięcy narzekali na brak sklepów hiszpańskiej marki ZARA w mieście – być może ze względu na fakt, że jeszcze na przełomie ostatniego roku działały tu dwie placówki tej firmy: jedna w Galerii Handlowej Kaskada oraz druga w Centrum Handlowym Galaxy.

W najbliższy czwartek, dokładnie o godzinie 9:00, odbędzie się otwarcie nowego, dwupoziomowego salonu ZARA w Szczecinie. Norbert Fijałkowski, dyrektor Galerii Handlowej Kaskada, wyjaśnia jednak, że nie należy spodziewać się przy okazji żadnych szczególnych atrakcji. Jak mówi, firma ZARA raczej nie organizuje wielkich eventów promocyjnych podczas otwarcia swoich sklepów – niezależnie od ich popularności na rynku.

Zgodnie z decyzją podjętą przez spółkę ZARA Polska jeszcze w 2023 roku, firma ta zrezygnowała z prowadzenia działalności handlowej w CH Galaxy przy alei Wyzwolenia w Szczecinie. Zdecydowała jednak o zwiększeniu powierzchni swojego sklepu w Galerii Handlowej Kaskada.

Dyrektor Fijałkowski zauważa, że szczeciński salon ZARA będzie jedynym tego typu punktem sprzedaży w mieście, prezentującym całkowicie nowy wygląd marki. Punkt ma odpowiadać najwyższym standardom, a na jego dwóch kondygnacjach znajdą się również winda i ruchome schody.

Oprócz powyższych zmian w Galerii Handlowej Kaskada, dyrektor Fijałkowski zapowiada także przystąpienie do remontu sklepu Massimo Dutti (należącego do tego samego właściciela co ZARA), który ma prawie dwukrotnie zwiększyć swoją powierzchnię. Powiększony salon będzie zlokalizowany tam, gdzie obecnie mieści się sklep Bershka.