W firmie recyklingowej w Szczecinie doszło do pożaru zbiornika z solą potasową i siarką. Jedna osoba jest ranna

W firmie recyklingowej w Szczecinie doszło do pożaru zbiornika z solą potasową i siarką. Jedna osoba jest ranna

Nieszczęśliwy incydent miał miejsce w Szczecinie, gdzie doszło do awarii technicznej, która prowadziła do rozszczelnienia zbiornika zawierającego sól potasową i siarkę. Wydarzenie to miało miejsce na terenie przedsiębiorstwa specjalizującego się w recyklingu. Nieszczelność spowodowała wydostawanie się gazu, który reagując z gorącym podłożem wywołał pożar. Z powodu tego niefortunnego zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia. Cztery jednostki straży pożarnej oraz straż portowa zdecydowanie przystąpiły do działań.

Niecodzienna sytuacja w Szczecinie miała miejsce po 11:00, kiedy służby otrzymały zgłoszenie o rozszczelnieniu instalacji technicznej, co spowodowało wybuch pożaru. Awaria techniczna wystąpiła w jednym z lokalnych zakładów recyklingowych, zlokalizowanym przy ulicy Kujota. Celem zbiornika, który stał się źródłem zagrożenia, był magazyn sól potasowych ze stopionym wyciekiem.

Tomasz Kubiak, młodszy brygadier i rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, podał informacje na temat sytuacji. Wyjaśnił, że gaz, który uwalniał się z miejsca awarii, reagując z podgrzewanym podłożem, spowodował wybuch. Zaznaczył również, że strażacy zaangażowani w akcję gaśniczą są wyposażeni w specjalistyczne uniformy, które umożliwiają im pracę w ekstremalnych temperaturach przekraczających 200 stopni Celsjusza. Na miejscu interweniują cztery zastępy straży pożarnej wspomagane przez straż portową.