Potężne zainteresowanie przetargiem na budowę odcinków trasy S10

Potężne zainteresowanie przetargiem na budowę odcinków trasy S10

Wydaje się, że przetarg na realizację odcinków nowej drogi ekspresowej S10, rozpisywany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Szczecinie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ze względu na intensywne zapytania, postanowiono wydłużyć termin składania ofert. Prace koncentrują się na poszukiwaniu właściwych wykonawców dla kluczowych odcinków trasy łączącej Szczecin z Piłą.

Do GDDKiA wpłynęło blisko 900 różnych zapytań dotyczących specyfiki każdego z odcinków. Obejmują one trzy główne sekcje: Szczecin Kijewo-Szczecin Zdunowo, Recz-Cybowo i Cybowo-Łowicz Wałecki. Łącznie te odcinki stanowią 36 km planowanej trasy.

Firmy z branży budowlanej mają do 15 grudnia czas na zgłoszenie swych ofert na realizację tego ambitnego projektu.

Kontrakt zakłada, że wybrani wykonawcy będą mieli do dyspozycji 10 miesięcy od momentu podpisania umowy na stworzenie kompletnego projektu budowlanego i złożenie odpowiedniego wniosku o wydanie decyzji ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej).

Planowana droga S10, łącząca Szczecin z Piłą, ma być dwupasmową drogą ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Łączna trasa została podzielona na osiem głównych odcinków realizacyjnych. Nowa arteria drogowa S10 ma za zadanie skutecznie ominąć takie miejscowości jak Suchań, Recz, Kalisz Pomorski czy Mirosławiec, przez które obecnie przebiega DK10.