Kolejny nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie zlikwidowany przez KAS

Kolejny nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie zlikwidowany przez KAS

Zachodniopomorska Izba Administracji Skarbowej podjęła kroki w celu zamknięcia następnego nielegalnego centrum gier hazardowych, zlokalizowanego w sercu miasta. Aby uzyskać dostęp do lokalu, funkcjonariusze byli zmuszeni użyć siły.

Wewnątrz zorganizowano nieautoryzowane gry hazardowe online. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, współpracujący z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, przeprowadzili przeszukanie w lokalu i zabezpieczyli sześć komputerów wykorzystywanych do prowadzenia gier, komputer dedykowany do zarządzania punktem oraz telefon komórkowy.

Cztery osoby zostały przesłuchane, w tym trzej gracze oraz mężczyzna posiadający obywatelstwo ukraińskie, który był podejrzany o prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej. Po przesłuchaniu, funkcjonariusze KAS postanowili postawić mu zarzuty związane z organizowaniem gier hazardowych – informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Zachodniopomorskiej Izby Administracji Skarbowej.

Surowe konsekwencje czekają osoby organizujące nielegalne gry hazardowe. Jest to przestępstwo karno-skarbowe zagrożone karą pozbawienia wolności do trzech lat. Dodatkowo, grozi im kara administracyjna w wysokości 100 tysięcy złotych za każdy komputer, który był wykorzystywany w nielegalnych działaniach.