Zakończenie utrudnień w ruchu kolejowym w Szczecinie

Zakończenie utrudnień w ruchu kolejowym w Szczecinie

10 grudnia to data, na którą zaplanowane jest zakończenie problemów związanych z ruchem kolejowym w okolicach Szczecina – podaje informacje PKP Polskie Linie Kolejowe. Właśnie tego dnia ma zacząć obowiązywać nowy rozkład jazdy, uwzględniający funkcjonowanie nowego mostu nad Regalicą. Obecnie na moście odbywają się ostatnie, końcowe prace. Zostały już przeprowadzone testy obciążeniowe i z tego powodu, obiekt jest teraz nieczynny.

W wyniku tych prac, część pociągów jest zmuszona do omijania stacji Szczecin Główny, a niektóre muszą korzystać z objazdów przez Szczecin Dąbie. Przykładem może być trasa z Gryfina do Szczecina, która pomimo swojej krótkiej długości – 30 kilometrów – zajmuje pociągom blisko godzinę. Znane są już plany zmiany tej sytuacji – mówi Bartosz Pietrzykowski z biura prasowego PKP PLK.

– Planowany termin wznowienia ruchu kolejowego na moście na Regalicy to 10 grudnia bieżącego roku, co pokrywa się z datą wejścia w życie nowego rozkładu jazdy – przekazał informację Pietrzykowski.