Procesja ze świętymi przemierza Szczecin: możliwe utrudnienia

Procesja ze świętymi przemierza Szczecin: możliwe utrudnienia

W godzinach wieczornych wtorku, 31 października, przez centrum Szczecina przetoczy się procesja ze świętymi. Możliwe są komplikacje w ruchu drogowym oraz przerwy w funkcjonowaniu miejskiego transportu publicznego z powodu tego wydarzenia religijnego.

Zawiązanie procesji nastąpi o godzinie 20:00 na Jasnych Błoniach. Całość uroczystości zostanie zakończona o godzinie 21:00 mszą świętą odprawianą w katedrze szczecińskiej. Uczestnicy marszu będą przemieszczać się przez centrum miasta, niosąc przy tym relikwie świętych zlokalizowane w szczecińskich kościołach. Relikwiami mogą być zarówno fragmenty ciała, jak na przykład włosy, jak również przedmioty związane z życiem danej osoby świętej.

Procesja będzie poruszać się następującymi ulicami Szczecina: rozpocznie swój marsz na Jasnych Błoniach, a następnie przemierzy ulice Szymanowskiego i al. Papieża Jana Pawła II, po których dotrze na plac Armii Krajowej oraz plac Grunwaldzki. Dalej trasa prowadzi przez al. Papieża Jana Pawła II, plac Lotników, ulicę Kaszubską i Bałukę, aż do al. Niepodległości. Kolejny etap to przejście przez plac Bramy Portowej i ulicę Wyszyńskiego, po czym procesja dotrze na Sołtysią i ulicę Grodzką. Końcowym punktem marszu będą bramy katedry.