Popularyzacja zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży poprzez instalację poidełek w szkołach

Popularyzacja zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży poprzez instalację poidełek w szkołach

W ramach realizowanego projektu zdecydowano się na wyposażenie 23 szkół w specjalne urządzenia do dystrybucji wody. W sumie, zainstalowano 40 takich dystrybutorów. Są one wyposażone w przycisk wbudowany w obudowę, dzięki czemu ich obsługa jest niezwykle prosta. Wylewka tych urządzeń została zaprojektowana tak, aby minimalizować ryzyko chlapania, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z nich.

Wybór placówek oświatowych jako miejsc do montażu dystrybutorów nie był przypadkowy. To właśnie w szkołach kształtowane są nasze relacje społeczne oraz postawy. Dając uczniom możliwość korzystania z dystrybutorów czystej, świeżej wody, mamy okazję wpływać na rozwój ich nawyków żywieniowych. Mimo że najmłodsi często sięgają po kolorowe i słodkie napoje, dostęp do czystej wody może skłonić ich do częstszego wyboru tego zdrowszego napoju. Z czasem zauważą, iż to właśnie woda jest najlepszym sposobem na ugasić pragnienie.

Podkreślenie przez rodziców i nauczycieli, że woda jest znacznie zdrowsza niż wiele innych „butelkowanych” produktów, może pomóc w budowaniu pozytywnych skojarzeń związanych z zdrowym stylem życia. Stworzenie takich warunków, gdzie dzieci i młodzież mogą nabywać zdrowe przyzwyczajenia, daje im szansę na lepszą, zdrowszą przyszłość.