Pogotowie zimowe dla bezdomnych w Szczecinie

Pogotowie zimowe dla bezdomnych w Szczecinie

Od pierwszego listopada w Szczecinie zostanie uruchomione pogotowie zimowe, mające na celu pomoc osobom bezdomnym podczas coraz to chłodniejszych nocy. Szacuje się, że w mieście żyje około 800 osób doświadczających kryzysu bezdomności. Pomimo stopniowego spadku tej liczby, potrzeby tych osób pozostają niezmienne.

Zima stanowi niewątpliwie najcięższy czas dla ludzi pozbawionych stałego dachu nad głową. Służby odpowiedzialne za pomoc bezdomnym są już gotowe do podjęcia corocznych działań. W szczecińskich schroniskach przygotowano 265 miejsc dla osób poszukujących schronienia podczas zimowych miesięcy. Dodatkowo, do dyspozycji jest 75 miejsc w noclegowniach oraz 17 miejsc w ogrzewalniach.

Odbyła się już tradycyjna odprawa wszystkich służb i instytucji, które będą współdziałać w ramach Pogotowia Zimowego dla osób bezdomnych.

W trakcie Pogotowia Zimowego, pracownicy MOPR wspólnie ze służbami realizują wyjazdy do miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Najwięcej uwagi poświęcają opuszczonym działkom, pustostanom oraz zamkniętym i niezamieszkanym budynkom, aby sprawdzić, czy ktoś tam nie przebywa.