Procesja modlitewna może powodować utrudnienia w ruchu 31 października 2023 roku

Procesja modlitewna może powodować utrudnienia w ruchu 31 października 2023 roku

Zarówno uczestnicy procesji modlitewnej, jak i zwykli mieszkańcy miasta, powinni być przygotowani na możliwe problemy komunikacyjne dnia 31 października 2023 r. W godzinach wieczornych, od 20:00 do 21:00, przewidziane są różnego rodzaju zakłócenia na drogach oraz w ruchu tramwajów i autobusów.

Planowany szlak procesji obejmuje następujące ulice: rozpoczyna się na Jasnych Błoniach, następnie prowadzi przez Szymanowskiego, pl. Armii Krajowej, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, al. Papieża Jana Pawła II ponownie, pl. Lotników, Kaszubską, Bałuki, al. Niepodległości, pl. Bramę Portową, Wyszyńskiego i Grodzką. Pielgrzymka kończy się na placu Majdańskim.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników procesji, wymienione ulice będą tymczasowo wyłączone z ruchu. Zmiany te wpłyną także na regularność kursowania linii tramwajowych numer 1, 2, 6, 7, 9, 10, 11 i 12 oraz autobusowych oznaczonych literami B, C, numerami 52, 61, 75, 76, 86, 87. Zarówno zawieszenie, jak i późniejsze przywrócenie normalnego ruchu pojazdów komunikacji miejskiej, będzie realizowane na podstawie instrukcji wydanych przez służby nadzoru ruchu ZDiTM.