Port w Szczecinie i Świnoujściu jedne z najlepszych nad Bałtykiem

Port w Szczecinie i Świnoujściu jedne z najlepszych nad Bałtykiem

Dobra wiadomość gospodarcza dla naszego regionu. Spółki portowe Szczecina i Świnoujścia przeładowały o 11 procent więcej towarów niż w ubiegłym roku. Dzięki temu, całość stanowiła prawie 37 milionów ton. To pozwoliło uplasować im się na piątym miejscu pośród wszystkich portów nad Bałtykiem.

Sukces portów

W poniedziałek w Warszawie przedstawiono wyniki polskich portów, które pokazały, że Zespół Portów Szczecin i Świnoujście zajął piąte miejsce wśród portów na Bałtyku.

Rekordowy przeładunek portów

Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk podkreślił, że rok 2020 pokazał, jak ważne są polskie porty dla bezpieczeństwa państwa, jaką rolę odgrywają w kwestii bezpieczeństwa energetycznego i jak dobrze poradziły sobie w sytuacji wyłączenia innych dróg transportu. Ogólnie najważniejsze polskie porty przeładowały ponad 133 miliony ton towarów, co stanowiło 18-procentowy wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

To dobra wiadomość gospodarcza, oznacza to tyle, że nasz region znacznie się rozwija. W ten sposób do naszego miasta i regionu wpływają dodatkowe środku na dalszy rozwój.