Duży park handlowy w Szczecinie – budowa ruszy w lutym

Duży park handlowy w Szczecinie – budowa ruszy w lutym

Już za kilka dni ruszy budowa kolejnego parku handlowego w Szczecinie. Vendo Park to nowy park handlowy, który składa się z 14 sklepów. Nowy obiekt handlowy ma powstać przy ul. Polickiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Szosa Polska na Stołczynie. Co więcej wiadomo o nowej inwestycji w naszym mieście? Sprawdzamy!

Duża inwestycja w Szczecinie

Pierwsze prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie lutego, a otwarcie parku planowane jest na początek 2024 roku. Inwestor podpisał już umowę z generalnym wykonawcą prac budowlanych, firmą Budrem, która wejdzie na 5,5-hektarową działkę przy ul. Polickiej. Według projektu całość obiektu handlowego wygląda bardzo obiecująco.

Jakie sklepy powstaną w obiekcie?

Vendo Park został zaprojektowany przez Krzysztofa Słomianego z Pracowni Architektury Tues ze Szczecina. W pierwszym budynku znajdą się sklepy takie jak Media Expert, JBB, Lidl, Action, Martens Sport, Maxi Zoo, Sinsay, Pepco, RTV Euro AGD, Optyk Sekret, a w drugim budynku sklep budowlany OBI. Vendo Park zostanie zbudowany w miejscu dawnej fabryki domów KBO-1.