Najnowocześniejsza fabryka powstała w Szczecinie

Najnowocześniejsza fabryka powstała w Szczecinie

Francuska firma Nemera, specjalizująca się w branży medycznej, otworzyła swój najnowocześniejszy zakład w Polsce w Szczecinie. Co więcej wiadomo o nowej inwestycji w Szczecinie?

Przemysł farmaceutyczny

Firma jest światowym liderem w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń do podawania leków dla przemysłu farmaceutycznego. Nowy zakład został zbudowany w szczecińskiej strefie ekonomicznej. Budynek wraz z magazynami zajmuje powierzchnię 10 tys. m kw. To co najważniejsze, posiada największe i najnowocześniejsze pomieszczenie typu cleanroom w Polsce. To właśnie tam odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków.

Nowe miejsca pracy

Fabryka zatrudnia ponad 180 pracowników. Liczba osób jest jednak niewystarczająca. Firma szuka kolejnych  specjalistów znających się na kierunkach technicznych. Jeszcze tym roku planowane jest zatrudnienie jeszcze około 60 osób. Dyrektor firmy Nemera Szczecin podkreślił, że fabryka daje nowe możliwości i pozwala na większą ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej. To świetna okazja do tego, aby osoby z regionu szukające zatrudnienia, miały szanse na zdobycie nowej pracy.