Połamane gałęzie i przewrócone drzewo w Szczecinie po ulewie i silnym wietrze

Połamane gałęzie i przewrócone drzewo w Szczecinie po ulewie i silnym wietrze

W Szczecinie, po godzinie 16, zanotowano gwałtowne opady deszczu oraz silne podmuchy wiatru. W wyniku tych warunków pogodowych doszło do uszkodzeń, takich jak łamane gałęzie czy drzewo przewrócone na jezdnię. Ulewa zaczęła się na lewym brzegu miasta, a o godzinie 17 przeniosła się również na prawy brzeg. Tam siła wiatru była jeszcze większa, choć trwała krótko, a w efekcie można zauważyć liczne połamane gałęzie w różnych miejscach.

Na szczecińskich Gumieńcach, przy ulicy Ku Słońcu, niedaleko pętli tramwajowej przy ulicy Kwiatowej, doszło do przewrócenia drzewa na jezdni. W wyniku tego zdarzenia ruch drogowy został utrudniony, gdyż drzewo zablokowało przejazd. Na miejscu interweniują już służby ratownicze, w tym straż pożarna. Przejazd przez ulicę jest możliwy tylko lewym pasem ruchu.

Oprócz uszkodzeń spowodowanych przez silny wiatr i ulewę, strażacy z regionu muszą również radzić sobie z podtopieniami. Interweniują w przypadkach zalania dróg, posesji oraz innych obiektów, które ucierpiały w wyniku intensywnych opadów deszczu.