Od rezerw do pierwszego zespołu – historia obrońcy przechodzącego między ligami

Od rezerw do pierwszego zespołu – historia obrońcy przechodzącego między ligami

Kiedyś ten defensor piłkarski był uważany za gracza niezdolnego do występów w Ekstraklasie, lecz wystarczająco dobrego na grę w I lidze. Mimo trzech prób osiągnięcia sukcesu w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce, nigdy mu się to nie udało – grając kolejno dla Piasta Gliwice w sezonie 2012/13 (1 mecz), Pogoni Szczecin w sezonie 2013/14 (8 meczów) oraz Stali Mielec w sezonie 2020/21 (3 mecze). W drugiej lidze zgromadził jednak ponad 160 występów.

Od lipca 2021 roku zawodnik podpisał angaż z drużyną rezerw Pogoni Szczecin, występującą na poziomie III ligi. W minionym sezonie „Portowcy” uplasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji, zaraz za Olimpią Grudziądz. Lisowski pełnił rolę kapitana drużyny rezerw szczecińskiego klubu i wielokrotnie udowodnił, że potrafi być skutecznym liderem. Jego umiejętności nie ograniczały się tylko do obrony – zdobył aż 9 bramek i zanotował 3 asysty, mimo że występował głównie jako środkowy obrońca.

W wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie Pogoni Szczecin, Lisowski podkreśla swoje ambicje: „Dołączam do pierwszego zespołu nie jako uzupełnienie, a obrońca do rywalizacji. Moim celem na ten moment jest złapanie jak największej liczby minut w pierwszej drużynie. Wszystko jest tylko w moich rękach. Na pewno nie będę sobie umniejszał, bo wiem, na co mnie stać”.