Pogoń Raka – akcja walki z rakiem płuc przy wsparciu szczecińskiego klubu sportowego

Pogoń Raka – akcja walki z rakiem płuc przy wsparciu szczecińskiego klubu sportowego

Rak płuc co roku powoduje przedwczesną śmierć wielu mieszkańców Polski. Szczeciński oddział Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca przy wsparciu Pogoni Szczecin organizuje bieg. Ma on na celu propagowanie zdrowego stylu życia i badań profilaktycznych.

Walka z rakiem płuc – wspaniała akcja zachęcająca do badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia

Lekarze są jednomyślni, wiele przedwczesnych zgonów z powodu raka płuc jest spowodowanych zbyt późnym wykryciem choroby. Badania profilaktyczne są bardzo ważne dla zachowania zdrowia, jednak niewielu Polaków decyduje się na regularne wizyty u lekarza. Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin wraz z klubem Pogoń Szczecin po raz kolejny organizuje pięciokilometrowy bieg, którego celem jest zachęcenie mieszkańców Szczecina do porzucenia złych nawyków oraz do badań profilaktycznych. Ta piękna akcja powinna dotrzeć do jak największej ilości osób, ponieważ dzięki niej da się uniknąć wielu, niepotrzebnych zgonów.

Jak przebiegnie akcja?

Event organizowany przez szczeciński oddział Stowarzyszenia Walki z rakiem płuca, przy wsparciu Pogoni Szczecin odbędzie się już po raz piąty. Podobnie jak poprzednio akcja ma przede wszystkim promować zdrowy styl życia i zachęcać do zrezygnowania z używek, w tym palenia tytoniu – najczęstszej przyczyny raka płuc. Event odbędzie się 2 października, bieg rozpocznie się o godzinie 12, uczestnicy wyruszą z Polany Sportowej, która znajduje się w Puszczy Wkrzańskiej.

Uczestnicy zostaną nagrodzeni okolicznościowymi medalami. Zgłoszenia przyjmowane są na oficjalnej stronie wydarzenia w internecie. Na akcji dostępne będą materiały edukacyjne przedstawiające szkodliwość palenia papierosów oraz broszurki uświadamiające, jak należy postępować, gdy zauważymy u siebie niepokojące objawy.

Rak płuca co roku zbiera śmiertelne żniwo. Onkolodzy przestrzegają przed paleniem tytoniu, uważanym za najczęstszą przyczynę tej tragicznej w skutkach choroby. Niestety rak płuca dotyka nie tylko osoby palące. Każdy może zachorować na nowotwór, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne. Wczesne wykrycie raka zwiększa szansę na wygranie walki z chorobą. Bardzo ważne jest również prowadzenie zdrowego stylu życia, odpowiednia dieta oraz aktywność sportowa. Bieg POGOŃ RAKA to szlachetna inicjatywa, dlatego warto wziąć udział w akcji.