Wycinka drzew przy al. Powstańców Warszawy

Wycinka drzew przy al. Powstańców Warszawy

Okres ochrony ptaków nadal trwa, mimo tego przy al. Powstańców Warszawy w Szczecinie trwa wycinka drzew. Akcja odbywa się na prośbę wspólnoty mieszkaniowej. Co jest powodem wycinki drzew?

Al. Powstańców Warszawy – wielka wycinka drzew

Zdaniem mieszkańców Szczecina drzewa sprawiają, że krajobraz staje się przyjazny dla oka, ponadto im więcej drzew tym czystsze powietrze. Niestety nie wszyscy są takiego samego zdania. Mimo że trwa okres ochrony ptaków, przy al. Powstańców Warszawy w Szczecinie można zaobserwować pilarzy, w najlepsze wycinających drzewa. Pracownicy nie reagowali na pytania przechodniów, zainteresowanych powodem wycinki. Z naszych źródeł wynika, że drzewa zostaną ścięte na prośbę wspólnoty mieszkaniowej. Wszystko odbywa się zgodnie z planem, urzędnicy wyrazili zgodę na wycinkę.

Dlaczego wycina się drzewa w Szczecinie?

Udało nam się ustalić powód wycinki drzew przy al. Powstańców Warszawy. Wspólnota mieszkaniowe zdecydowała się na ten krok, ponieważ drzewa stwarzały zagrożenie podczas burz i wiatrów. Mieszkańcy bloków, przy których rosły drzewa skarżyli się na to, że podczas burzy i intensywnych podmuchów wiatru gałęzie uderzały o okno, co mogło zakończyć się wybiciem szyby. Na skutek próśb wspólnoty, wycięte mają zostać wszystkie drzewa rosnące blisko budynku.

Niemal każdy ma świadomość, że drzewa w przestrzeni miejskiej są bardzo potrzebne, niestety czasami jednak okoliczności powodują konieczność ich wycięcia. Ekologia jest ważna, jednak bezpieczeństwo mieszkańców Szczecina jest najważniejsze. Drzewa stwarzające zagrożenie powinny zostać wycięte.