Planowana budowa ronda na jednej z dróg wjeżdżających do Kołobrzegu

Planowana budowa ronda na jednej z dróg wjeżdżających do Kołobrzegu

Plany dotyczące budowy ronda na jednej z kluczowych dróg prowadzących do Kołobrzegu stają się rzeczywistością. Konkretyzację tej koncepcji potwierdza umowa, która została podpisana w czwartek, i która przewiduje realizację tej inwestycji.

Inwestycja planowana jest na ulicy 6. Dywizji Piechoty, która jest główną arterią komunikacyjną prowadzącą do miasta od węzła Kołobrzeg Zachód. Przewiduje się, że rondo zostanie wybudowane na wysokości cmentarza znajdującego się w tym rejonie.

Starosta kołobrzeski, Tomasz Tamborski, podkreśla, że celem budowy ronda jest nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu, ale także poprawa płynności ruchu. To miejsce jest często wymieniane w policyjnych statystykach jako miejsce licznych kolizji. Starosta zapowiada, że dzięki budowie ronda sytuacja ta ulegnie znacznej poprawie. Plany obejmują również reintegrację pewnego odcinka drogi, który obecnie jest wyłączony z ruchu – będzie to pas prowadzący do ronda przy Osiedlu Europejskim.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w najbliższych dniach, a ich zakończenie przewiduje się na koniec października. Warto dodać, iż prace te będą realizowane również w sezonie letnim, jednak droga będzie cały czas dostępna dla ruchu.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2,1 mln zł, z czego milion złotych będzie pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.