Pierwszy Szczeciński Polonez Maturzystów: Pomysł zrodzony podczas pandemii

Pierwszy Szczeciński Polonez Maturzystów: Pomysł zrodzony podczas pandemii

W czasie pandemii, gdy tradycyjne studniówki zostały odwołane ze względu na lockdown, grupa młodzieży wpadła na pomysł zorganizowania pierwszego Szczecińskiego Poloneza Maturzystów. Nie chcieli zaakceptować sytuacji, w której po raz pierwszy od stanu wojennego musieli zrezygnować z tego ważnego wydarzenia. Postanowili więc spotkać się na Jasnych Błoniach i wspólnie odtańczyć poloneza – wspomina Maksym Arłukowicz, jeden z inicjatorów tego przedsięwzięcia.

Z edycji na edycję Szczeciński Polonez Maturzystów zdobywał coraz większą popularność, przyciągając do wspólnego tańca nie tylko uczniów, ale także innych mieszkańców miasta. Arłukowicz podkreśla, że uczucie, które towarzyszy temu wydarzeniu – gdy wszyscy jednoczą się na chwilę i tańczą poloneza – jest nie do opisania.

W tegorocznej odsłonie imprezy wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”. Podczas wydarzenia na Jasnych Błoniach można będzie również zwiedzić stoiska licznych szczecińskich uczelni wyższych, które zaprezentują swoje oferty edukacyjne dla zainteresowanych uczestników.

Pierwszy Szczeciński Polonez Maturzystów odbędzie się już w piątek, 16 czerwca, o godzinie 12:00 na Jasnych Błoniach, serdecznie zapraszając wszystkich do wspólnego świętowania i tańca.