Zawodnik João Gamboa na celowniku Pogoni Szczecin

Zawodnik João Gamboa na celowniku Pogoni Szczecin

João Gamboa to defensywny pomocnik, który w swojej juniorskiej karierze był związany z takimi klubami jak Rio Ave, Varzim, Benfica oraz Braga. Jego dalsza droga zawodowa prowadziła przez występy w Marítimo, Chaves i Estoril Praia. Łącznie udało mu się zagrać w 100 meczach najwyższej portugalskiej ligi oraz 111 spotkań na drugim szczeblu rozgrywek w swoim kraju.

W roku 2022, mając 26 lat, Gamboa podjął decyzję o przeprowadzeniu pierwszego zagranicznego transferu w swojej karierze, dołączając do Oud-Heverlee Leuven. W belgijskim klubie zagrał jednak tylko cztery razy, po czym szybko został wypożyczony z powrotem do Estoril. W drugiej części sezonu 2022/2023, zawodnik miał okazję wystąpić aż 17 razy w najwyższej portugalskiej lidze.

Według informacji przekazanych przez „Record”, Gamboa planuje rozwiązać swój kontrakt z Leuven, obowiązujący do połowy 2025 roku i przenieść się do nowego klubu jako wolny zawodnik. Mówi się, że tym nowym zespołem może być Pogoń Szczecin.

Portal „Record” podaje również, iż piłkarz ma już zaplanowaną podróż do Polski w celu dołączenia do nowego klubu. Oficjalne przedstawienie João Gamboa w barwach Pogoni Szczecin ma nastąpić najbliższą sobotę.