Ożywienie komunikacji tramwajowej na fragmentach ulic Szczecina po zakończeniu prac remontowych

Ożywienie komunikacji tramwajowej na fragmentach ulic Szczecina po zakończeniu prac remontowych

Możliwość przywrócenia ruchu tramwajowego na części ulicy Kolumba w Szczecinie jest ściśle powiązana z finalizacją prac drogowych na ulicy Żołnierskiej. Zgodnie z koncepcją urzędu miasta, przewidywane jest również zwiększenie efektywności kursowania co najmniej dwóch linii tramwajowych.

Aktualnie trasy dla tramwajów dwukierunkowych są obsługiwane systemem wahadłowym na odcinku Żołnierska – Mickiewicza, co jest wynikiem zlikwidowania pętli „Krzekowo”. To z kolei jest konsekwencją realizowanych prac mających na celu przedłużenie trasy tramwajowej od ulicy Szafera do nowego torowiska na ulicy Żołnierskiej. Po zakończeniu tych prac, pojazdy komunikacji miejskiej będą mogły zostać skierowane na nowo utworzone torowisko, prowadzące przez Nabrzeże Wieleckie i fragment ulicy Kolumba, aż do stacji kolejowej.

– W najbardziej optymistycznym scenariuszu moglibyśmy spodziewać się powrotu normalnej pracy tramwajów w okolicach dworca już w trakcie letnich wakacji przyszłego roku. Wiąże się to z zastosowaniem tramwajów dwukierunkowych na ulicy Mickiewicza. Gdy tamtejsze prace zostaną zakończone, planujemy uruchomić regularne kursy tramwajów dwukierunkowych właśnie w okolicy dworca – deklaruje Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Warto dodać, że wykonawca prac renowacyjnych na Pomorzanach planuje umożliwić ruch tramwajowy na remontowanej ulicy Kolumba najpóźniej do końca trzeciego kwartału następnego roku.