Szesnastometrowa choinka miejska nie ozdobi ulic Szczecina z powodu oszczędności

Szesnastometrowa choinka miejska nie ozdobi ulic Szczecina z powodu oszczędności

W tym roku świąteczna atmosfera na szczecińskich ulicach będzie uboższa o jedną atrakcję. Szesnastometrowe sztuczne drzewko bożonarodzeniowe, które niegdyś dumnie wznosiło się na placu Lotników, po raz kolejny spędzi grudniowe dni w magazynie. Informację tę potwierdziła rzeczniczka prasowa spółki miejskiej Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Celina Wołosz.

Za przyczyną decyzji o pozostawieniu choinki w magazynie są dążenia do oszczędności. Szesnastometrowe drzewko, które bywało jednym z elementów dekoracji jarmarku bożonarodzeniowego, na razie pozostaje bez ruchu. To właśnie podkreśliła rzeczniczka prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Celina Wołosz.

Choinka ta ma swoją historię. Zakupiona sześć lat temu za kwotę przekraczającą 100 tysięcy złotych, trzykrotnie zdobiła plac Lotników. Ostatni raz miało to miejsce dwa lata temu. Jednak już w ubiegłym roku, z powodów oszczędnościowych, nie stanęła na placu, co ma miejsce również w tym roku – jak zastrzegła rzeczniczka spółki.