Orszak Trzech Króli w Szczecinie

Orszak Trzech Króli w Szczecinie

6 stycznia w Polsce odbyła się święto Trzech Króli. Tradycyjnie w wielu miejscowościach tego dnia odbywają się uroczyste orszaki, w których główną rolę odgrywają Trzej Królowie. Sprawdzamy, jak w tym roku wyglądał orszak w Szczecinie.

Wspólne Świętowanie

W Szczecinie odbył się Orszak Trzech Króli, podczas którego uczestnicy zebrali się o 11.30 pod magistratem i rozpoczęli świętowanie od wspólnego kolędowania. Po południu orszak ruszył ulicami miasta, a na czele przemarszu jechali Trzej Mędrcy na koniach. Nie zabrakło dzieci, kolorowych przebrań i wspólnego świętowania oraz radości. Cieszy fakt, że w tym roku spisała się nawet pogoda. Jak podkreślali mieszkańcy, jest to tradycja, którą warto kultywować w kolejny latach.

Charytatywny cel

Podczas orszaku została także prowadzona zbiórka środków chemicznych, które zostaną przekazane do ośrodków opiekujących się chorymi dziećmi w Szczecinie. Hasłem przewodnim tegorocznego orszaku było „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. To dobry moment, aby skupić się wzajemnie również na osobach potrzebujących. Tym bardziej, że w akcję charytatywną włączyło się wielu mieszkańców miasta i okolic.