Posłowie PiS interweniowali ws. pracownika urzędu marszałkowskiego skazanego za pedofilię

Posłowie PiS interweniowali ws. pracownika urzędu marszałkowskiego skazanego za pedofilię

Początek stycznia rozpoczął się od interwencji posłów PiS w sprawie pracownika urzędu marszałkowskiego, który skazany został za pedofilię. O co dokładnie chodzi?

Interwencja posłów PiS

Poseł PiS, Leszek Dobrzyński, złożył interwencję poselską w sprawie skazanego za pedofilię byłego pracownika urzędu marszałkowskiego w województwie zachodniopomorskim. Podczas konferencji prasowej poseł zapytał, dlaczego sprawę ujawniono dopiero teraz. Nie rozumiał także, dlaczego Krzysztof F. mógł pełnić ważne stanowiska w różnych instytucjach i radach. Poseł wspominał o tym, że dodał, że całe to zdarzenie jest szczególnie bulwersujące” w czasach, gdy „wydawałoby się, że do przestępstwa pedofilii wszyscy staramy się przywiązywać tak wielką wagę, żeby je ścigać”

To nie jedyne zastrzeżenia, które miał poseł

Poseł zwrócił też uwagę na 1,5 mln zł dotacji dla organizacji LGBT w regionie. Oburzyło go to, że sprawa pedofilii ujrzała światło dzienne dopiero po wyroku prawomocnym. Jego zdaniem zmarnowano czas, który mógł być wykorzystany na poszukiwanie ewentualnych kolejnych ofiar przestępstwa.