Orlen Neptun i Zespół Szkół nr 4 rozwijają program szkoleniowy dla przyszłych specjalistów z branży offshore wind

Orlen Neptun i Zespół Szkół nr 4 rozwijają program szkoleniowy dla przyszłych specjalistów z branży offshore wind

Spółka Orlen Neptun, znana z realizacji projektów w dziedzinie morskich farm wiatrowych, wdraża program edukacyjny skierowany do uczniów zainteresowanych karierą w tym sektorze. Firma zapewni szkolenia oraz praktyki na terminalu instalacyjnym swojego przedsiębiorstwa.

31 stycznia 2024 roku podpisano umowę z Zespołem Szkół nr 4 w Szczecinie, która zakłada organizację wyjazdów studyjnych oraz spotkań z profesjonalistami z branży offshore wind. To doskonała okazja dla uczniów, aby zdobyć praktyczne doświadczenie i nawiązać bezpośrednie kontakty z firmą Orlen Neptun.

Jak podkreślił dyrektor Zespołu Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie, Paweł Masłowski, jest to niezwykle korzystna inicjatywa dla edukacji zawodowej młodych ludzi. Nauczyciele będą mieć możliwość komunikacji bezpośredniej z profesjonalistami – inżynierami z firmy, co pozwoli na lepsze zrozumienie technologii stosowanych przez przedsiębiorstwo i ich implementację w proces nauczania.

W ramach tej współpracy, Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej będzie gościł cotygodniowe wykłady organizowane przez Orlen Neptun. Tematyka obejmie zagadnienia takie jak prace przeładunkowe, logistyka projektów offshore wind oraz obsługa ładunków ciężkich i ponadgabarytowych w obrocie portowo-morskim.