Zmiana na stanowisku szefowej TVP 3 Szczecin: Joanna Osińska przejmuje po Dariuszu Baraniku

Zmiana na stanowisku szefowej TVP 3 Szczecin: Joanna Osińska przejmuje po Dariuszu Baraniku

W najnowszym rozwoju wydarzeń, stacja telewizyjna TVP 3 Szczecin powitała nową szefową. Joanna Osińska została mianowana na to stanowisko, zastępując tym samym pełniącego obowiązki dyrektora oddziału, Dariusza Baranika. Baranik był osobą odpowiedzialną za prowadzenie serwisu o nazwie „Kronika”. Potwierdzenie tej zmiany przekazał do redakcji „Presserwisu” Tomasz Sygut, pełniący funkcję dyrektora generalnego Telewizji Polskiej.

W czasie swojej kariery w TVP, Dariusz Baranik kontynuował prowadzenie programów telewizyjnych podczas gdy partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) sprawowała kontrolę nad stacją. Informacje na ten temat pojawiły się natychmiast po jego nominacji na stanowisko p.o. dyrektora, co spotkało się z szerokim odzewem w mediach lokalnych.

Antoni Górkiewicz, który przez wiele lat pełnił rolę szefa koszalińskiego oddziału TVP 3 Szczecin, „Człowiek, który był prowadzącym flagowy program informacyjny promujący PiS i kierował programami publicystycznymi, głównie promującymi lokalnych polityków Zjednoczonej Prawicy, teraz został wynagrodzony pozycją szefa redakcji. To nie jest zmiana, na którą czekałem w mediach”.

Joanna Osińska, która pożegnała się z TVP w 2016 roku, została teraz mianowana nową p.o. dyrektorką. W przeszłości prowadziła wiele programów na antenie TVP Info, w tym „Minęła dwudziesta” oraz różne serwisy informacyjne. Przed tym doświadczeniem miała również styczność z TVP 3 Szczecin.