Nowy ambulans wart ponad pół miliona złotych dostarczony do szpitala w Świnoujściu

Nowy ambulans wart ponad pół miliona złotych dostarczony do szpitala w Świnoujściu

W najbliższym czasie świnoujski szpital będzie mógł korzystać z nowego ambulansu, który został dostarczony we wtorek. Służyć on ma do przewożenia pacjentów pomiędzy różnymi placówkami. Pieniądze na jego zakup uzyskali pracownicy szpitala dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego.

Pomysł na nabycie nowego pojazdu ratunkowego dla miejskiej lecznicy poparło 712 mieszkańców Świnoujścia. „Istnieje duże zapotrzebowanie na przewóz pacjentów. Bezpieczeństwo i komfort jest tutaj kluczowy. Posiadanie jednej czy dwóch karetek to często za mało, dopiero trzy pozwalają na płynne funkcjonowanie” – wyjaśnia Dariusz Wigdoski, kierowca karetki. „Wnętrze pojazdu jest bardzo komfortowe i wyposażone w nowoczesny sprzęt, jak nowe nosze, lekkie krzesło czy pasy dla dzieci”.

Zakup tego pojazdu był nie tylko potrzebny, ale wręcz niezbędny. „Społeczeństwo starzeje się coraz bardziej, a jednym z obowiązków szpitala jest zapewnienie transportu dla osób, które nie są w stanie samodzielnie korzystać z komunikacji miejskiej” – tłumaczy Dariusz Bielski, dyrektor ds. administracyjno-technicznych w świnoujskim szpitalu miejskim. „Pojazd umożliwia podłączenie kroplówek czy tlenu. Czasami zdarza się, że ambulansem podróżuje również lekarz i ratownik, którzy przewożą pacjenta do szpitala o wyższym stopniu referencyjności”.

Cena nowego ambulansu wyniosła prawie 600 tysięcy złotych. Jest to pierwszy projekt zrealizowany w tym roku za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego.