Nowy prezes i wiceprezes na czele Stoczni Szczecińskiej "Wulkan" sp. z o.o.

Nowy prezes i wiceprezes na czele Stoczni Szczecińskiej "Wulkan" sp. z o.o.

Informacje o zmianach na stanowiskach kierowniczych w Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” sp. z o.o. zostały podane do publicznej wiadomości w środę. Radosław Kowalczyk, mieszkaniec Szczecina, obejmie rolę prezesa zarządu, zaś Mirosław Winiarski zostanie wiceprezesem odpowiedzialnym za sprawy operacyjne.

Decyzję tę podjęła rada nadzorcza firmy po przeprowadzeniu procesu kwalifikacyjnego. Zgodnie z komunikatem wydanym przez spółkę, to właśnie na Radosława Kowalczyka oraz Mirosława Winiarskiego padł wybór jako na odpowiednich kandydatów do objęcia tych kluczowych stanowisk w strukturze firmy.

Marek Opowicz, który pełnił funkcję prezesa stoczni „Wulkan” od lipca 2019 roku, został odwołany z tego stanowiska. Decyzja o jego odwołaniu zapadła 20 lutego bieżącego roku, a podjęta została przez radę nadzorczą.

Ostatnio doszło także do rekonstrukcji rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”. Obecny skład to Paweł Kamiński jako przewodniczący (był również członkiem poprzedniego składu rady nadzorczej), Aneta Zelek jako wiceprzewodnicząca, Jerzy Szkwarek pełniący rolę sekretarza, a także Agnieszka Pieńkowska-Opora, Rafał Zahorski i Paweł Bartoszewski.