Uniwersytet Szczeciński obchodzi jubileusz swojego Instytutu Historycznego

Uniwersytet Szczeciński obchodzi jubileusz swojego Instytutu Historycznego

Na Uniwersytecie Szczecińskim, wydział Instytutu Historycznego przechodzi przez epokę obchodów. Okazją jest jubileusz, który wskazuje na długą i bogatą tradycję edukacyjną instytucji. W tych uroczystościach znajdzie miejsce zjazd wszystkich absolwentów, zarówno ostatnich lat, jak i tych z odległych roczników.

Również jest w trakcie tworzenia publikacja, która poświęcona będzie historii Instytutu. Zdalnie przekształci ona doświadczenia pracowników i studentów z przeszłości oraz teraźniejszości w literaturę. Książka ta będzie miała na celu przedstawienie szerokich obszarów badawczych, które były prowadzone przez instytut, a także ukazać osiągnięcia naukowe, które przyczyniły się do rozwoju nauki historycznej w Szczecinie.

W gronie tych, którzy współtworzą historię akademickiego nauczania historii w Szczecinie, są wybitni naukowcy takie jak dr hab. Agnieszka Szudarek. Będąc profesorem Uniwersytetu Szczecińskiego pełni jednocześnie funkcję dyrektora Instytutu Historycznego. Inny znaczący postać to prof. dr hab. Henryk Walczak, wpływowy historyk pracujący w tym samym instytucie.