Operacja ABW – zatrzymania w sprawie nieprawidłowości przy rozliczaniu Funduszu Sprawiedliwości

Operacja ABW – zatrzymania w sprawie nieprawidłowości przy rozliczaniu Funduszu Sprawiedliwości

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego koncentruje swoje działania na sprawie, która dotyczy nieprawidłowości związanych z rozliczaniem Funduszu Sprawiedliwości. Do tej pory zatrzymano cztery osoby, wśród których znalazł się były minister sprawiedliwości oraz szczeciński poseł partii Suwerenna Polska, Dariusz Matecki.

Podczas operacji, która rozpoczęła się o świcie, agenci przeszukali łącznie 25 różnych lokalizacji na terenie całego kraju. Wśród nich były także nieruchomości, które są własnością byłego ministra sprawiedliwości.

Śledczy badają podejrzenia dotyczące przekazywania środków z Funduszu Sprawiedliwości do różnych stowarzyszeń. Wynika z tego, że niektóre z tych organizacji mają swoje biura właśnie w Szczecinie. Jak podkreślają przedstawiciele ABW, jest to sprawa o charakterze rozwojowym. Oznacza to, że dalsze decyzje będą podejmowane na podstawie wyników prowadzonego śledztwa.

Wszelkie działania prowadzone przez śledczych są koordynowane przez Prokuraturę Krajową. Będzie to miało wpływ na kształtowanie strategii postępowania w tej sprawie.