Nowe śmigłowce dla Armii Polskiej i zwiększenie liczebności o ponad 300 żołnierzy

Nowe śmigłowce dla Armii Polskiej i zwiększenie liczebności o ponad 300 żołnierzy

Siły Zbrojne RP zasiliły nowe, wielozadaniowe śmigłowce AW101, które trafiły do swojej macierzystej bazy lotniczej w Darłowie. Dodatkowo, armia powiększyła się o przeszło 300 nowych żołnierzy. Ochotnicy z Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyli uroczyste przysięgi wojskowe, które miały miejsce w Szczecinie i Koszalinie w niedzielę. Po zakończeniu przysięgi, żołnierze stają przed dylematem – zostać w rezerwie lub kontynuować służbę przez specjalistyczne szkolenia i rozwijanie kariery wojskowej.

102 ochotnicy, którzy przeszli podstawowe szkolenie wojskowe, złożyli przysięgę na sztandar z niesamowitym oddaniem. Wśród nich byli żołnierze z Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 12. Brygady Zmechanizowanej stacjonującej w Choszcznie oraz rekruci z 5. Pułku Inżynieryjnego bazującego w Szczecinie. Ich przysięga brzmiała następująco: „W potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić! Tak mi dopomóż Bóg!”.

Wielu z tych, którzy stanęli w szeregach wojska, spełniało swoje marzenia i kontynuowało rodzinne tradycje. Dla nich wstąpienie do armii to nie tylko wielki krok w dorosłe życie, ale także sposób na zaszczytne służenie swojemu krajowi.