Nowa Komisja do spraw gospodarki morskiej w Radzie Miasta Szczecin powołana z przewodniczącym Stanisławem Kaupem na czele

Nowa Komisja do spraw gospodarki morskiej w Radzie Miasta Szczecin powołana z przewodniczącym Stanisławem Kaupem na czele

Rada Miasta Szczecin wprowadziła nową jednostkę, której nie było wcześniej – Komisję ds. gospodarki morskiej. Stanisław Kaup został wybrany na przewodniczącego tej nowo utworzonej komisji. Czym będzie się ona zajmować i co przyniosło jej powstanie?

Choć Szczecin jest miastem usytuowanym w pewnej odległości od morza, jest z nim jednak nierozerwalnie związany. Wiele elementów łączy miasto ze światem morskim, takich jak przedsiębiorstwa morskie czy liczne tradycje stąd wywodzące się. Dodatkowo, Szczecin stoi przed perspektywą nowych inwestycji offshore, takich jak budowa fabryki duńskiego giganta Vestas, gdzie produkowane będą elementy turbin, jak piasty czy gondole.

Pierwsze spotkanie członków komisji poświęcone będzie analizie jednej z najważniejszych szczecińskich imprez związanych z morzem, a dodatkowo promujących miasto – The Tall Ships Races 2024. Kolejne zadania, które czekają na komisję to nadzór nad inwestycjami na Łasztowni, odnowa bulwarów nad Odrą czy rozbudowa portu w Szczecinie.