Niezwykły koncert. THE SHOW – A Tribute to ABBA zawita w październiku do Szczecina

Niezwykły koncert. THE SHOW – A Tribute to ABBA zawita w październiku do Szczecina

Ponad 20 lat działalności, niemal 800 koncertów zagranych w 50 różnych krajach i nawet 2 miliony sprzedanych biletów czynią THE SHOW – A Tribute to ABBA jednym z najgorętszych występów typu tribute na całym świecie. Legendarne widowisko zawita już niedługo również do Szczecina.

Wyjątkowy sukces

Wielki sukces ABBY zapoczątkował występ na Eurowizji w 1974 roku. Swoim wykonaniem – dziś kultowej – piosenki „Waterloo”, zachwycili nie tylko publiczność zgromadzoną w Brighton, w Wielkiej Brytanii, ale także w całej Europie. Był to znaczący moment w karierze grupy, który zainicjował jej międzynarodową popularność, która trwa po dziś dzień i czyni formację ABBA drugim najlepiej sprzedającym się zespołem popowym w historii, zaraz po Beatlesach. W 1982 roku grupa nieformalnie rozwiązała się, a każdy z muzyków odszedł w swoją własną stronę. Niemal 20 lat później, w 2001 roku w Danii, narodził się Koncept THE SHOW. Obecnie widowisko to zagrano już niemal sześciokrotnie więcej, niż oryginalne koncerty zespołu ABBA, a w 2010 roku zwyciężyło w kategorii „najlepsze show” podczas rozdania nagród The Limelight Awards w Londynie.

THE SHOW – A Tribute to ABBA to dwugodzinny koncert, podczas którego posłuchać można ponadczasowych przebojów szwedzkiej formacji popowej. Na scenie prezentowane są największe hity grupy, w tym znane i lubiane utwory do wspólnego śpiewania, jak „Waterloo”, „SOS”, „Mamma Mia”, „Dacing Queen”, „Money Money Money”, „Knowing Me Knowing You” oraz wiele, wiele innych.

Autentyczne doświadczenie

Od pierwszych chwil THE SHOW na międzynarodowych scenach, widowisko chwalone było za niezwykle wysoką jakość i autentyczne doświadczenie, które prędko doceniły kolejne pokolenia fanów ABBY.

Specjalnie na potrzeby show skompletowana została grupa utalentowanych muzyków, którzy z niezwykłą drobiazgowością i wyczuciem odtwarzają nie tylko największe hity ABBY, ale także unikatową atmosferę, jaka towarzyszyła występom szwedzkiej grupy na żywo. Artyści wcielający się w Björna, Benny’ego, Agnethę i Fridę również pochodzą ze Szwecji, co dodaje całości jeszcze większej dozy naturalności i autentyzmu. Muzycy nie tylko są ucharakteryzowani w taki sposób, by jak najbardziej przypominać członków ABBY, ale dodatkowo wiernie odtwarzają barwę głosu muzyków, a także imitują ich ruch sceniczny. Wokaliści na scenie wspierani są przez szwedzki zespół Waterloo oraz muzyków z London Symphonic Rock Orchestra pod batutą Matthew Freemana.

THE SHOW to jednak nie tylko koncert, ale również podróż sentymentalna, a wszystko dzięki wyświetlanym na żywo materiałom wideo, np. archiwalnym nagraniom z koncertów ABBY i teledyskom.

Wyczekiwany występ w Szczecinie

Muzycy z THE SHOW już kilkakrotnie odwiedzili Polskę, ale koncert w Szczecinie będzie ich pierwszym występem w naszym kraju od 2019 roku. Wielkie widowisko zaplanowano na datę 20 października 2022 roku w przestrzeni Netto Arena w Szczecinie.

Dokładny adres:

Netto Arena

ul. Władysława Szafera 3/5/7

71-245 Szczecin