Szczeciński Rower Miejski w nowej aranżacji. Tej wiosny na ulicach miasta zadebiutuje odświeżony BikeS

Szczeciński Rower Miejski w nowej aranżacji. Tej wiosny na ulicach miasta zadebiutuje odświeżony BikeS

Tej wiosny na szczecińskie ulice wyjadą zupełnie nowe modele rowerów miejskich. Do dyspozycji mieszkańców miasta trafi aż 800 sztuk odnowionych BikeS. Na ten moment dostarczono już 600 modeli, a w lutym pojawi się 200 kolejnych. Nowe rowery będą dostępne od 1 marca i co ciekawe będzie można z nich korzystać przez cały rok.

Nowy wygląd i inne zasady

Szczecińskie jednoślady nowej generacji wyposażono w GPS i blokadę umiejscowioną na tylnym kole. Posiadają one 26-calowe koła, trzy biegi, hamulec tylny typu torpedo i bagażnik umieszczony na kierownicy, a ich waga to około 18 kilogramów.

Na innej zasadzie działać będą również stacje rowerowe. Zamiast zamków i stałych miejsc parkowania, obowiązywać będą rozległe strefy postoju. Ich granice śledzić będzie można w specjalnej aplikacji.

Gdzie wybrać się na rower w Szczecinie? Po więcej informacji i rekomendacji zajrzyj na https://szczecininfo.pl !

Oznacza to, że rowery będzie można wypożyczać i zwracać w dowolnym punkcie na całym obszarze działania BikeS. Strefy postoju mają się również docelowo rozszerzać, np. podczas wydarzeń masowych czy popularnych miejskich imprez.

Kary i nagrody

Warto pamiętać, że zwrot roweru poza wyznaczoną strefą wiązać się będzie z karą w wysokości 10 zł. Natomiast 5 zł nagrody otrzymają ci, którzy nieprawidłowo odstawiony rower samodzielnie zwrócą w odpowiednie miejsce.

Na przejażdżkę po mieście nowymi rowerami będzie można wybrać się od dnia 1 marca. Jednoślady będzie można wypożyczać przez okrągły rok, a więc również jesienią i zimą.