30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie. Co będzie się działo w mieście?

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie. Co będzie się działo w mieście?

Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia odbędzie się jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne wydarzenie stanie pod hasłem „Przejrzyj na oczy!”. Co tego dnia będzie się działo w Szczecinie? Oto rozbudowany program atrakcji na ten wyjątkowy dzień.

WOŚP 2002: atrakcje w Szczecinie

 

Moc atrakcji czeka na mieszkańców Szczecina podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Program imprez towarzyszących akcji zostanie przygotowany w wielu różnych częściach miasta. W harmonogramie na ten dzień znajdą się m. in. znane i lubiane licytacje, ale także koncerty, drzwi otwarte i różne pokazy.

 

Co ciekawego przygotowane zostanie w Gorlicach? Program 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorlicach można znaleźć tutaj.

Atrakcje na Łasztowni

 

Zdecydowanie najbogatszy program atrakcji zaoferuje Stara Rzeźnia na Łasztowni. O godzinie 12:15 będzie można tam spodziewać się występu zespołu dziecięcego, o 15:00 będzie można posłuchać piosenki szantowej, a o 15:45 będzie można zobaczyć pokaz żonglerki piłką nożną. O godzinie 17:15 zaprezentowany zostanie pokaz taneczny Szkoły Tańca „ABBALU DANCE STUDIO”, natomiast o 20:00 na placu na Łasztowni tradycyjnie rozbłyśnie Światełko do Nieba.

 

Po każdym z występów w sali Iluzjon organizowane będą licytacje ciekawych przedmiotów, w tym związanych z Pogonią Szczecin, a zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na WOŚP. Aukcje będą prowadzone zarówno na miejscu, jak i online. W programie imprez na Łasztowni znajdą się również pokazy ratownictwa medycznego. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane na żywo, a zobaczyć je będzie można online na profilu „WOŚP Szczecin” na Facebooku.

 

Jedyne w swoim rodzaju licytacje

 

Co będzie można wylicytować podczas akcji charytatywnych? Wybór będzie ogromny, a wśród oferowanych przedmiotów i doświadczeń zdecydowanie wyróżnia się voucher na spacer rodzinny z alpakami, obiad w gabinecie marszałka wraz ze zwiedzaniem gmachu parlamentu RP oraz trzy kosze rozmaitości z produktami prosto od lokalnych rolników.

 

Będzie można nabyć również dzieła artystyczne, takie jak graffiti wykonane przez Cukina i podpisane przez Jurka Owsiaka czy grafikę zatytułowaną „Happy New Year”, autorstwa szczecińskiego twórcy – Tomasza Panka. Prawdziwa gratka czekać będzie również na amatorów sportu: na licytację trafi koszulka z autografami pierwszego zespołu piłkarzy Pogoni Szczecin oraz rękawice bokserskie z podpisem boksera Macieja Zegana.

 

Coś dla amatorów motoryzacji i żeglugi

 

W godzinach od 10:00 do 16:00 na Wałach Chrobrego będzie można zwiedzić statek szkoleniowo-badawczy MS Nawigator XXI, należący do Akademii Morskiej w Szczecinie.

 

Z kolei przy ul. Wenedy (koło Starej Rzeźni) i na nabrzeżu Nad Duńczycą zaaranżowane zostanie miasteczko samochodowe oraz miasteczko motocyklowe. Odbędą się tam również wystawy i parady samochodowe.

 

Dodatkowo na Jasnych Błoniach przygotowana zostanie wystawa zatytułowana „30 lat z WOŚP-em”. Będzie to sentymentalna podróż w czasie przez trzy dekady Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród eksponatów zobaczyć będzie można dokładnie 30 plakatów promujących wszystkie dotychczasowe finały. Równocześnie o godzinie 20:30 w Filharmonii odbędzie się koncert „Trzech tenorów”, podczas którego artyści zaprezentują unowocześnione i odświeżone wersje klasycznych utworów oraz popowe hity w symfonicznej aranżacji.

 

Atrakcje sportowe

 

Finał WOŚP to także wspaniałe atrakcje promujące aktywność fizyczną. Jeszcze 29 stycznia, czyli dzień przed, w galerii handlowej Galaxy odbędzie się „Wiosłowanie dla WOŚP”. Tego dnia pobijany będzie rekord w wiosłowaniu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Nie w samym Szczecinie, ale w Stargardzie odbędzie się doroczny Bieg dla Orkiestry. Będzie to już 6. edycja tych zawodów. Bieg odbędzie się o godzinie 10:00 w Parku Chrobrego. Minimalna wpłata wpisowego wynosi 30 zł, a dystans i tempo biegu będą całkowicie dowolne. Dodatkowo nie trzeba będzie się wcześniej zapisywać do udziału, a start i meta będą umowne. Chodzi więc o dobrą zabawę i szczytny cel, a nie o pobijanie rekordów. Mile widziani będą również amatorzy nordic walking. Dodatkowo na pierwsze 100 osób, które zgłoszą się do udziału w biegu, czekać będą pamiątkowe medale. Biuro Zawodów mieścić się będzie w Teatrze Letnim.