Najem auta na minuty w Szczecinie – dlaczego warto skorzystać?

Najem auta na minuty w Szczecinie – dlaczego warto skorzystać?

Nie dla wszystkich własny samochód to idealne rozwiązanie. Korki, problemy z parkowaniem, wysokie opłaty eksploatacyjne – to powszechne problemy kierowców. Można ich uniknąć korzystając z opcji wynajmu. Szczecin jest jednym z miast, w których takie usługi już funkcjonują.

Jak szybko wynająć samochód w Szczecinie?

Tradycyjne wypożyczalnie wciąż działają, ale dla wielu klientów kluczowy jest czas realizacji usługi oraz przystępne stawki. Wynajem na minuty to bardzo duża wygoda i możliwość oszczędzenia na zbędnych wydatkach, a także na formalnościach, bo zamiast papierowych umów jest tylko mobilna aplikacja PANEK CarSharing. Aplikację pobiera się na smartfona, następnie zakłada w niej konto użytkownika i wpłaca wskazaną kwotę. Nawet sposób naliczania opłat można dostosować do swoich preferencji, bo do wyboru jest opłata minutowa plus stawka za kilometr albo tylko wynajmuje się auto na kilometry. Rzeszów ma dobrze rozbudowaną ofertę pod tym względem, bo do wyboru jest wiele różnych marek i modeli, w tym także samochody dostawcze dla firm oraz użytkowników prywatnych. Na dłuższe użytkowanie polecane są promocyjne pakiety cenowe, z możliwością wykupu rozszerzonej ochrony.

Czy opłaca się wynajmować auto na minuty?

Własny samochód generuje niemałe koszty, by wspomnieć tylko paliwo, ubezpieczenie czy opłaty parkingowe. Przy wynajmie unika się niespodziewanych wydatków oraz innych problemów. Kiedy jest potrzebny środek transportu, po prostu rezerwuje się auto na doby. Szczecin jest dużym rynkiem, więc raczej się nie zdarza, aby absolutnie każdy pojazd był w danej chwili zajęty, a jeśli dostępność wolnych aut jest chwilowo ograniczona, zwykle wystarczy poczekać parę minut aż coś się zwolni. Carsharing to także wielka korzyść dla mieszkańców oraz środowiska, bo im mniej pojazdów na ulicach, tym niższa emisja spalin, nie mówiąc już o korkach. Wynajem jest na tyle wygodny, że decydują się na niego nawet osoby posiadające samochód, na przykład kiedy trzeba przewieźć większe bagaże albo gdy chce się wygodnie dojechać do dworca kolejowego.