Praca zdalna w Szczecinie? Poznaj nowe oferty

Praca zdalna w Szczecinie? Poznaj nowe oferty

W czasie pandemii koronawirusa praca zdalna stała się jedną z podstawowych form pracy. Praca zdalna stała się na tyle popularna, że pomimo zniesienia ograniczeń w zasadzie na stałe wpisała się ona w rzeczywistość. Jakie oferty zdalnej pracy znaleźć można w Szczecinie?

Praca Szczecin – charakterystyka miasta i rynku pracy

Szczecin jest stolicą województwa zachodniopomorskiego. Miasto wyjątkowe, piękne, mimo tego, że nie leży nad Bałtykiem, to chętnie jest odwiedzane przez turystów. Zamek Książąt Pomorskich, Brama Portowa, Wały Chrobrego i oczywiście stocznia szczecińska to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają w mieście. Na uwagę zasługuje sam układ urbanistyczny miasta, w którym każdy szybko zauważy jest wiele rond i odchodzących od nich ulic, tworzących wyjątkowy, gwieździsty układ.

Miasto liczy sobie obecnie ok. 400 tys. mieszkańców. Ze względu na bogatą ofertę edukacyjną cieszy się dużą popularnością wśród studentów, którzy każdego roku rozpoczynają naukę na tutejszych uczelniach.

Z racji położenia geograficznego Szczecin jest miastem, które dynamicznie rozwija się. To jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych w regionie, w którym zatrudnienie w różnych branżach znaleźć może wiele osób. Obecnie najlepiej rozwijają się sektory, jak usługi i turystyka, a także transport i przemysł. Oferty pracy w Szczecinie dotyczą zarówno pracy w dużych przedsiębiorstwach, jak i mniejszych firmach. Łącznie jest to ponad 70 tys. podmiotów, w tym też duże koncerny, zatrudniające więcej niż 1000 pracowników. Stopa bezrobocia w mieście w ostatnim dziesięcioleciu stale malała, aż do momentu wybuchu pandemii, kiedy to rynek pracy w całym kraju przeżywał trudny okres. Obecnie, z danych podanych w pierwszym kwartale 2022 wynika, że sytuacja jest względnie stabilna, a Szczecin (3,4%) wypada korzystnie zarówno na tle województwa Zachodniopomorskiego (7,4%), jak i Polski (5,5%), a jak widać np. tutaj https://www.gowork.pl/praca/szczecin;l ofert praca Szczecin nie brakuje.

Praca w Szczecinie – możliwości

Praca Szczecin to obecnie szerokie możliwości. W wielu branżach, jak np. gastronomia czy hotelarstwo nie brakuje teraz wakatów, ale to nie jedyne możliwości. Coraz lepiej mają się też inne branże, które poszukują wykwalifikowanych pracowników. Pandemia koronawirusa wpłynęła znacząco na kształtowanie rynku pracy, szczególnie stwarzając możliwości pracy zdalnej w wielu branżach. Praca w Szczecinie w wielu branżach sprawdziła się wręcz doskonale, nic więc dziwnego, że część firm na stałe wprowadziła możliwość utrzymania takiej formy zatrudnienia. Ciężki czas pandemii pokazał, że wiele osób bez problemu świetnie realizuje swoje obowiązki zawodowe także poza biurem. Dla wielu pracowników jest to duży atut i nie wyobrażają sobie powrotu do klasycznej, stacjonarnej pracy, w biurze. Praca Szczecin stwarza takie możliwości, szczególnie w wybranych branżach, jak obsługa klienta, księgowość, jest świetnym rozwiązaniem dla pracowników działających w branży informatycznej, call center, copywriting. Szczególnie, że tego typu oferty pracy w Szczecinie nie należą do rzadkości. Zdalna praca w Szczecinie niesie ze sobą dodatkowe korzyści, bo wiele osób może w ten sposób łączyć np. pracę zawodową z opieką nad dzieckiem czy studiami zaocznymi.