Kilkudniowa dziewczynka znaleziona w oknie życia

Kilkudniowa dziewczynka znaleziona w oknie życia

Kilka godzin temu w jednym ze szczecińskich okien życia ktoś zostawił kilkudniową dziewczynkę. Okno życia znajduje się przy Parafii Świętej Rodziny w Szczecinie. Zdarzenie potwierdza ksiądz Tomasz Kancelarczyk. Dzieckiem zajęły się siostry Uczennice Krzyża.

Okno życia

Okno życia to rozwiązanie dla rodziców, którzy w żaden sposób nie mogą zająć się swoim dzieckiem. Oddając je do okna życia decydują się na całkowite pozbycie się praw rodzicielskich. Okno życia, które działa w Szczecinie znajduje się tam od 13 lat. To trzynaste dziecko pozostawione w szczecińskim oknie życia. Wszystkie to dziewczynki. W regionie działają trzy takie miejsca, poza Szczecinem, okno życia jest także w Stargardzie i Goleniowie.

Zaalarmowane zakonnice

Kiedy rozległ się alarm, zakonnice znalazły w oknie życia w Szczecinie kilkutygodniową dziewczynkę. Niemowlę było w pampersie, owinięte jedynie w pieluchę.  Natychmiast wezwano pogotowie. Lekarz stwierdził, że dziecko jest w dobrym stanie. Alarm w oknie życia rozległ się tuż o godzinie 20.14 w sobotę, 23 lipca.  Siostra podeszła i znalazła dziewczynkę maleńką, gdzieś trzy-, czterotygodniową. Ogólny stan dziecka był dość dobry. Dziewczynka nie płakała, nie wykazywała żadnych braków. Jak wspominają siostry, była bardzo grzeczna. To siostry ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża opiekują się szczecińskim oknem życia.

Dziewczyna otrzymała imię Maria

Chwilę po tym, jak lekarz na miejscu stwierdził, że stan dziecka jest dobry., zakonnice ochrzciły dziewczynkę. Nadały jej imię Maria. Po tym niemowlę zostało przewiezione do szpitala. Tam przejdzie wszystkie niezbędne badania i diagnostykę.