Nabór wniosków na wynajem komunalnych pracowni twórczych w Szczecinie

Nabór wniosków na wynajem komunalnych pracowni twórczych w Szczecinie

Wydział Kultury Urzędu Miasta Szczecin ogłosił nabór wniosków dla osób zainteresowanych najmem miejsc przeznaczonych do prowadzenia działalności artystycznej. Chodzi tu o lokale użytkowe należące do miasta, które są dostępne do wynajęcia na potrzeby twórcze.

Szczeciński Wydział Kultury precyzuje, że udostępnione pomieszczenia służyć mają jedynie celom twórczym związanym ze sztukami plastycznymi. Przestrzenie te stają się miejscem tworzenia oraz przechowywania dzieł sztuki, które stanowią właściwie dobra kultury.

Konkurs skierowany jest do szerokiego grona odbiorców. Propozycja wynajmu pracowni dotyczy absolwentów i studentów uczelni o profilu artystycznym, członków różnego rodzaju stowarzyszeń i związku twórczych, ale także artystów nieprofesjonalnych, rekomendowanych przez odpowiednie środowiska twórcze.

Pracownie te mają na celu przede wszystkim wspierać rozwój lokalnych artystów. Wymienić można tutaj malarzy, rzeźbiarzy czy fotografików. Ale również grafików, twórców w dziedzinie wzornictwa i form przemysłowych, twórców tkaniny artystycznej, czy specjalistów od architektury wnętrz.