Jubileuszowa 30. edycja szczecińskiego challengera tenisowego – Argentyńczyk Federico Coria zwycięzcą

Jubileuszowa 30. edycja szczecińskiego challengera tenisowego – Argentyńczyk Federico Coria zwycięzcą

Argentyński tenisista, Federico Coria, zdobył tytuł zwycięzcy w jubileuszowej 30. edycji szczecińskiego turnieju tenisowego challenger. W decydującym meczu finałowym, Coria pokonał gracza z Czech, Vitę Koprivę, kończąc spotkanie wynikiem 6:1, 7:6. Mecz śledziło wielu widzów na miejscu, wypełniając trybuny do ostatniego miejsca.

Coria jest szóstym tenisistą z Argentyny, który triumfował w historii szczecińskiego turnieju. Poprzednimi zwycięzcami z tego kraju byli Guido Andreozzi (2018), Sergio Roitman (2007), Augustin Calleri (2005), Edgardo Massa (2004) i Juan Ignacio Chela (2001). Wszyscy oni mieli okazję cieszyć się ze zwycięstwa na kortach znajdujących się przy al. Wojska Polskiego.

Coria, sklasyfikowany na końcu pierwszej setki rankingu światowego, był jednym z faworytów do wygranej w tegorocznym turnieju Invest in Szczecin Open. Tenisista miał najwięcej problemów podczas dwóch pierwszych rund, które kończyły się trzysetowymi pojedynkami. W fazie decydującej nie dał jednak szans przeciwnikom.

W finale Corii nie zdołał pokonać Kopriva, który przybył do Szczecina po zwycięstwie w challengera w austriackim Tulln. Finał rozpoczął bardzo słabo, co sprawiło, że wydawało się, iż szybko ulegnie przeciwnikowi. Jednakże, w drugim secie czeski zawodnik ocknął się i nawiązał zaciętą walkę z kilkoma ekscytującymi wymianami. Ostatecznie to jednak nie wystarczyło, aby mógł cieszyć się zwycięstwem.