Przemiana placu Pierwszych Osadników w Dobrej: Nowa twarz starego pomnika

Przemiana placu Pierwszych Osadników w Dobrej: Nowa twarz starego pomnika

Rozpoczęła się gruntowna renowacja placu Pierwszych Osadników, położonego w sąsiedztwie ulic Ofiar Katynia i Słowackiego, w malowniczej miejscowości Dobra, niedaleko Nowogardu. Firma odpowiedzialna za realizację projektu już dokonała demontażu obecnej powierzchni utwardzonej płytami betonowymi oraz przystąpiła do usuwania gleby.

W ramach prac rewitalizacyjnych zaplanowano również instalację elementów małej architektury, które mają na celu podkreślenie charakteru miejsca. Zostanie przeprowadzona konserwacja znajdującego się tam pomnika, a korona herbowa na sylwetce orła będzie na nowo osadzona. Dodatkowo przestrzeń wokół pomnika zostanie uporządkowana przez aranżację terenów zielonych.

W planach jest też instalacja nowoczesnego projektora, który będzie oświetlać monument po zmroku, oraz kamer systemu monitoringu miejskiego, co z pewnością podniesie bezpieczeństwo tego miejsca.

Budżet przeznaczony na te prace wynosi niemal 1,8 miliona złotych. Co ciekawe, aż 90 procent tej kwoty to dofinansowanie ze środków rządowych.