Marsz Różowej Wstążki: Edukacja i wsparcie w walce z rakiem piersi

Marsz Różowej Wstążki: Edukacja i wsparcie w walce z rakiem piersi

W nadchodzącą sobotę, panie będą miały okazję nauczyć się samodzielnego badania piersi przy użyciu fantomów, sprawdzić poziom cukru we krwi oraz monitorować ciśnienie krwi. Dodatkowo, będą mogły wziąć udział w edukacyjnym konkursie wiedzy z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystko to dzieje się w ramach Marszu Różowej Wstążki, który ma miejsce właśnie tego dnia. To wydarzenie ma na celu przypomnienie o istotności regularnych badań oraz jest wyrazem solidarności z kobietami, które zmagały się z rakiem piersi.

O godzinie 12:00 najbliższej soboty, różowy korowód wyruszy spod pomnika Gryfa, znajdującego się przy urzędzie miasta, i skieruje się do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Tam odbędzie się wielkie zakończenie marszu.

Ale to nie koniec atrakcji tego dnia. W budynku filharmonii, uczestniczki będą miały dostęp do stoisk edukacyjnych, przygotowanych przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, działające we współpracy z Regionalną Fundacją Walki z Rakiem i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie.

Tam, panie będą miały możliwość nauki samobadania piersi na fantomach oraz mogą sprawdzić poziom cukru i ciśnienie krwi. Ponadto, odbędzie się quiz wiedzy dotyczący profilaktyki raka piersi, z atrakcyjnymi nagrodami, a także konkurs na najpiękniejszą różową kreację – informuje Agnieszka Muchla-Łagosz, specjalista ds. komunikacji w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii.