Ksiądz z Piły stracił życie po tragedii na torach

Ksiądz z Piły stracił życie po tragedii na torach

Po głębokim smutku Towarzystwo Salezjańskie św. Wojciecha w Pile zawiadomiło o straty współbrata. Szczególnie smutny wieczór 19 sierpnia 2023 r. przyniósł wiadomość o tajemniczej śmierci księdza Piotra Z., salezjanina należącego do wspólnoty pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Szczecinie. Ksiądz, który miał zaledwie 57 lat, zmarł tego dnia – informacja ta zaszyfrowana jest w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Inspektorii.

Niestety, okoliczności tej tragedii są niezwykle dramatyczne. Około drugiej po południu, na opuszczonym przejeździe kolejowym w Reptowie, doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna został niespodziewanie potrącony przez pociąg, co zakończyło jego życie. Dorota Biernikowicz, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, udzieliła informacji, że funkcjonariusze prowadzili działania na miejscu katastrofy pod ścisłym nadzorem prokuratora.

Wcześniej tego dnia ks.Piotr Z. znalazł się w centrum kontrowersji, gdy został ukarany mandatem za niewłaściwe zachowanie na plaży w Świnoujściu. Incydent ten stał się głośny dzięki szczecińskiej radnej, która zdecydowała się podkreślić tę kwestię.