Koszule w kratę – z czym je zestawiać?

Koszule w kratę – z czym je zestawiać?

Męska moda, podobnie zresztą jak damska, ulega ciągłym zmianom. Trendy w modzie wyznaczają to, które ubrania są najchętniej wybierane oraz ich fason. Jednak jest wiele ubrań, które znaleźć można w każdej męskiej szafie, jak na przykład koszule. Ich fason przez wiele lat niewiele się zmienił, zaś pod wpływem nowych trendów zmienia się zazwyczaj ich kolorystyka, jak również zestawienia z innymi ubraniami.

Koszule w kratę – niezbędne w szafie prawdziwego mężczyzny

Do ubrań, które od wielu lat cieszą się wśród panów dużym powodzeniem, z pewnością można zaliczyć różnorodne koszule w kratę. Kilkadziesiąt lat temu kojarzone głównie z ubiorem roboczym już dawno na stałe weszły do kanonów mody. Oczywiście wybór koszuli i jej zestawienie z innymi ubraniami uzależnione jest między innymi od jej kolorystyki, jak również od rodzaju materiału, z jakiego jest wykonana. 

Flanelowe koszule w kratę – jak je nosić?

Koszule w kratę to bardzo wiele różnorodnych możliwości, dzięki czemu można je nosić w wielu sytuacjach. Koszule z flaneli bez problemu można zakładać do swobodnych i sportowych stylizacji. Sprawdzają się również doskonale jako ubrania do pracy, a wśród znanych osób postrzegane są jako ubrania pozwalające wyrazić swój styl. Niewątpliwy wpływ na to ma również najnowsza moda, która stylizuje panów na silnych, niezależnych mężczyzn. 

Sportowa elegancja 

Sportowe koszule w kratę umożliwiają stworzenie bardzo wielu interesujących stylizacji. Zazwyczaj wykonane są z bawełny lub jej połączenia z innymi materiałami. Doskonale sprawdzają się zarówno w połączeniu z dżinsami, jak i z materiałowymi spodniami w sportowym stylu. O ile do dżinsów pasuje niemalże każda koszula, o tyle do materiałowych spodni warto wybrać modele z mniejszymi i raczej mniej kolorowymi wzorami. Sportowa koszula w jednolitą, drobną kratkę, spodnie typu chinosy praz eleganckie buty to zestawienie idealne zarówno do pracy, jak też na randkę czy wyjście z przyjaciółmi. Uniwersalność koszul w kratkę oraz możliwość ich zestawiania na wiele sposobów z pozostałymi elementami stylizacji to jednak z ich niewątpliwych zalet.

Elegancja w kratę

Obecnie koszule w kratkę często zakładane są również do bardzo eleganckich stylizacji. Oczywiście w tym wypadku bardzo istotne jest jej doskonałe dopasowanie. Jeśli chodzi o dobranie koszuli do garnituru, to koszula w kratę może być dobrana do garnituru w stylu sportowym. Ponadto wzór powinien być niezwykle delikatny i jednokolorowy, w stonowanych barwach. Oczywiście jeśli chodzi o zachowanie tradycyjnie rozumianego eleganckiego ubioru, znaczna większość panów zdecyduje się na wybór gładkiej koszuli, białej lub dopasowanej kolorystycznie do całości stroju.

Koszule w kratę to bardzo wiele różnorodnych możliwości, co daje panom możliwość dobrania ich do swoich oczekiwań i wyglądu. Obecnie coraz więcej firm rezygnuje ze sztywnych zasad ubioru do pracy, pozwalając pracownikom na dowolność stroju. Tym samym koszula w kratę jako część męskiej stylizacji jest coraz częściej widywana.