Kobieta pod wpływem narkotyków wiozła dwójkę dzieci

Kobieta pod wpływem narkotyków wiozła dwójkę dzieci

Zatrzymano 37-letnia kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo wiozła ze sobą małe dzieci. Powodem zatrzymania był „bardzo dynamiczny” sposób jazdy.

Matka zażywała narkotyki i wsiadła do samochodu

Okazało się, że była pod wpływem amfetaminy i jechała z dwójką dzieci w wieku czterech i dziewięciu lat. Badanie testerem potwierdziło, że była pod wpływem narkotyku. Jej partner został wezwany na miejsce i zabrał dzieci do domu. 37-latka została przewieziona do komendy, gdzie odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem środków odurzających oraz za naruszenie bezpieczeństwa dzieci. W przypadku udowodnienia, że naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi jej kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czym grozi jazda samochodem pod wpływam narkotyków?

Jazda samochodem pod wpływem narkotyków jest przestępstwem, za które grozi odpowiedzialność karna. W Polsce, według ustawy o kierujących pojazdami, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest zabronione. Osoba może zostać ukarana karą grzywny, ograniczeniem wolności, a nawet pozbawieniem wolności. Wysokość kary zależy od okoliczności konkretnej sprawy, takich jak ilość i rodzaj użytych narkotyków, stopień ich wpływu na zdolności kierowcy do prowadzenia pojazdu oraz okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło. Taka jazda skutkuje również utratą prawa jazdy. Dodatkowo trzeba wykonać badania psychologiczne i medyczne.